Ֆրանսիայում անտառային հրդեհների պատճառով տարհանված մարդկանց թիվը հասել է 220 հազարի
Ֆրանսիայի հարավ-արևմուտքում անտառային հրդեհների պատճառով տարհանված մարդկանց թիվը հասել է 220,000-ի, հաղորդում է BFMTV-ն՝ հղում անելով Ժիրոնդի դեպարտամենտի պրեֆեկտուրայի հայտարարությանը։
Ավելի վաղ Ֆրանսիայի վարչապետ Սեբաստիան Լեկորնյուն հայտնել էր, որ երկրի հարավ-արևմուտքում արագ տարածվող հրդեհի պատճառով տարհանվել է ավելի քան 140,000 մարդ։
«Հարավարևելքում (Արկաշոնի ծոցի - խմբ.) (Ժիրոնդի արևմուտքում - խմբ.) կամ մետրոպոլիսի մոտակայքում (Մարշպրիմ, Լե Բարպ, Բիգանո, Միո, Սեստաս համայնքներ) գտնվող նոր բնակավայրերից գիշերը իրականացված տարհանման պատճառով Ժիրոնդում տարհանվածների ընդհանուր թիվն այժմ կազմում է 220,000 մարդ», - նշվում է հոդվածում։