Գերմանիայի կառավարությունը մշակում է գաղտնի ծրագիր
Գերմանիայի կառավարությունը մշակում է գաղտնի ծրագիր՝ կանխելու ՆԱՏՕ-ի զորքերի տեղաշարժերի արգելափակումը Ռուսաստանի հնարավոր հարձակման դեպքում։
Ըստ The Telegraph-ի՝ Բեռլինը մտավախություն ունի, որ առանձին նահանգների կառավարությունները կարող են հետաձգել ռազմական տեղաշարժերը վարչական և կազմակերպչական ընթացակարգերի, ինչպես նաև թույլտվությունների միջոցով։
Հրապարակման համաձայն՝ իշխանությունները ուսումնասիրում են իրավական մեխանիզմներ, որոնք թույլ կտան դաշնային կառավարությանը ժամանակավորապես սահմանափակել նահանգների լիազորությունները ազգային անվտանգության ճգնաժամի ժամանակ՝ առանց խախտելու Գերմանիայի Սահմանադրությունը։ Նման ծրագրի պաշտոնական հաստատում դեռևս չի եղել։