ՑԱՀԱԼ-ը հայտարարել է Լիբանանում «Հեզբոլլահ» շարժման մի քանի զինյալների ոչնչացման մասին
Իսրայելի պաշտպանության ուժերը (ՑԱՀԱԼ) հայտարարել են, որ հարավային Լիբանանում սպանել են «Հեզբոլլահ» շարժման մի քանի մարտիկների։
«Իսրայելի պաշտպանության բանակի զորքերը մի քանի «Հեզբոլլահ» զինյալների են հայտնաբերել Ալի ալ-Թահեր լեռնաշղթայի տարածքում՝ անվտանգության գոտում, որտեղ զորքերը առաքելություններ էին իրականացնում: Հայտնաբերումից հետո զորքերը հարձակվել և ոչնչացրել են «Հեզբոլլահ» զինյալներին՝ սպառնալիքը վերացնելու համար», - հայտնել է բանակը իր Telegram ալիքում:
Նշվել է, որ Իսրայելի պաշտպանության բանակի մեկ զինծառայող ստացել է միջին ծանրության վնասվածքներ և ավելի ուշ հոսպիտալացվել է։