Սեուտայում միգրանտները ջուր են խմում լողափի ցնցուղներից
Մարոկկոյից զանգվածային հոսքից հետո Իսպանիայի Սեուտա քաղաքի լողափերում մնացած միգրանտները օգտվում են լողափային ցնցուղներից, այդ թվում՝ խմելու համար, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ի թղթակիցը։
Հուլիսի վերջին Իսպանիայի ինքնավար Սեուտա քաղաքը, որը գտնվում է Հյուսիսային Աֆրիկայում և սահմանակից է Մարոկկոյին, միգրանտների զանգվածային հոսք ապրեց։ Սեուտայի քաղաքապետ-նախագահ Խուան Խեսուս Վիվասը հինգշաբթի ասել է, որ երեքից հինգ հազար միգրանտներ դեռևս մնում են Սեուտայում։
Մարդիկ լողափում տեղադրված ցնցուղներից ջուրը հավաքում են պլաստիկ շշերի մեջ, խմում և օգտագործում կենցաղային կարիքների համար։ Այս իրավիճակը նկատվում է, մասնավորապես, Տրամպլին լողափում, որտեղ հարյուրավոր միգրանտներ են մնացել ժամանակավոր տեղավորման կենտրոնի լցվելուց հետո։