ԻՀՊԿ նախկին գլխավոր հրամանատարը նշանակվել է Իրանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը Մոհսեն Ռեզաիին նշանակել է Ազգային անվտանգության բարձրագույն խորհրդի քարտուղար, հայտարարել է կապի և տեղեկատվության գծով աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Մեհդի Թաբաթաբաին, ըստ ISNA-ի։
Ռեզային փոխարինում է Մոհամմադ Բաղեր Զոլղադրին, ով այդ պաշտոնում նշանակվել էր մարտի 27-ին՝ իր նախորդի՝ Ալի Լարիջանիի մահից հետո։ Զոլղադրը, իր հերթին, նշանակվել է Խամենեիի քաղաքական խորհրդական, ըստ Գերագույն առաջնորդի գրասենյակի հայտարարության։
Ռեզային նախկինում ծառայել է որպես Գերագույն առաջնորդի ռազմական խորհրդական և Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ) հրամանատար։