«Եթե Մովսես գյուղի ուղղությամբ լինի կրակոց, որո՞նք են լինելու Ձեր քայլերը՝ ՀԱՊԿ-ի ուղղությամբ». Ֆարմանյանը՝ Փաշինյանին
![]() 1816 Երկուշաբթի, 30 ապրիլի, 2018 թ., 15:40 «Եթե Ձեր վարչապետության ժամանակ Մովսես գյուղի ուղղությամբ լինի կրակոց, որո՞նք են լինելու ձեր քայլերը՝ ՀԱՊԿ-ի ուղղությամբ»,- դիմելով Նիկոլ Փաշինյանին՝ հարցրեց ՀՀԿ-ական Սամվել Ֆարմանյանը՝ հիշեցնելով Փաշինյանի 2017-ի ելույթը. «Ամբողջ օրը ասում ենք ՀԱՊԿ, ՀԱՊԿ, հենց հարձակում է լինում, պարզվում է՝ չէ, ՀԱՊԿ պայմանագիրը այդ գյուղերի համար չի, Մովսես գյուղի համար չի, մի հատ ուրիշ գյուղի համար, մի հատ հասկանանք ՀԱՊԿ-ն ինչ է: Մեր թշնամուն ՀԱՊԿ-ն է զինում, պետք է հստակեցում մտնի, թե ի՞նչ պարտավորություններ ունենք: ՀԱՊԿ պայմանագիրը գնալու է Սևրի պայմանագրի կողքը հանգիստ պառկի: ՀԱՊԿ, ՀԱՊԿ, իսկականից դարձրիք Բրյուս Լի»,- Փաշինյանի խոսքերը մեջբերեց ՀՀԿ-ական Ֆարմանյանը: «ՀԱՊԿ-ում շատ օգտակար կլինի փոխադարձ դաշնակցային պարտավորությունների ճշգրտությունը ռազմական անվտանգության ոլորտում: Փոխադարձաբար պարտականությունները պետք է հստակ արձանագրենք»:,- պատասխանեց Նիկոլ Փաշինյանը: |