«Յուրաքանչյուր դատավոր, ով կփորձի կաշառքով հարց լուծել, իր հետևից գալու են». Նիկոլ Փաշինյան (տեսանյութ)
![]() 1236 Շաբաթ, 19 մայիսի, 2018 թ., 18:00 «Դատական համակարգում կան մի շարք խնդիրներ, որոնցից ամենկարևորը կոռուպցիան է: Դատավորները և դատարանները պետք է ձերբազատվեն այդ երևույթից: Յուրաքանչյուր դատավոր, ով փորձի կաշառքով հարց լուծել, իր հետևից գալու են: Պետք է փակել կաշառքով հարց լուծելու սովորությունը: Որևէ իշխանավոր, ով կփորձի կաշառքով հրահանգ տալ, պատժվելու է: Դատավորները թող գործեն իրենց լիազորությունների շրջանակում: Նրանք պետք է կայացնեն օրինական և օբյեկտիվ դատավճիռ: ՀՀ-ում որևէ մեկն իրավունք չունի դատական գործերին միջամտել, նույնիսկ համակարգի ներսի մարդիկ»,- քիչ առաջ ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերով հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Նա նաև նշեց, որ Հայաստանն ունենալու է անկախ դատական համակարգ: «Բաղրամյան 26-ից որևէ հրահանգ տվող չի լինելու, իսկ հրահանգ տվողները կպատժվեն օրենքի բոլոր խստությամբ»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը: |