Սուրեն Սարգսյանը՝ Փաշինյան-Պուտին հանդիպման մասին
![]() 777 Հինգշաբթի, 14 հունիսի, 2018 թ., 14:20 Քաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրառում է կատարել. Չնայած տեղեկատվության սակավությանը, այդուհանդերձ պաշտոնական հաղորդագրություններից կարելի է անել հետևյալ եզրակացությունները։ Կողմերը չեն անդրադարձել Արցախի խնդրին (կարծում եմ անդրադարձ եղել է փակ հանդիպման ժամանակ)։ Ի դեպ, ի զարմանս ինձ, բաց հանդիպման ժամանակ Արցախին չեն անդրադարձել նաև Պուտինն ու Ալիևը։ Պուտինն անդրադառնալով առևտրաշրջանառությանը հայտնել է հետևյալ միտքը․ «Իհարկե, դրան նպաստում է նաև Հայաստանի անդամակցությունը Եվրասիական տնտեսական միությանը, և դա ակնհայտ փաստ է: Հույս ունենք, որ մենք կշարունակենք առաջ շարժվել այդ ուղղությամբ»: Հետաքրքիր է նաև Փաշինյանի հետևյալ միտքը․ «Ես կարծում եմ, որ թե՛ Հայաստանում, թե՛ Ռուսաստանում բոլորը գոհ են այս զարգացումներով և նաև հույս ունեմ, որ այդ հարաբերությունները կզարգանան ավելի արդյունավետ՝ երկու ժողովուրդների, երկու պետությունների շահերի և սուվերենության նկատմամբ հարգանքի հիման վրա»: Աղբյուրը` Սուրեն Սարգսյան (Ֆեյսբուք) |