Իշխանությունները Շրի Լանկայում տեղի ունեցած պայթունները կապում են Քրայսթչերչի ահաբեկչության հետ
Շրի Լանկայի իշխանությունները հայտարարել են, որ Շրի Լանկայում ու Նոր Զելանդիայում իրականացված ահաբեկչական գործողությունների համար պատասխանատու են նույն անձինք: Այս մասին հաղորդում է NDTV-ն: «Հետաքննությունը ցույց է տալիս, որ մեր երկրի քրիստոնյաների և Նոր Զելանդիայի մուսուլմանների դեմ իրագործված ահաբեկչությունն իրականացրել են նույն մարդիկ»,- խորհրդարանում ելույթի ժամանակ ասել է Շրի Լանկայի պաշտպանության նախարար Ռուվան Վիյեվարդենեն:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 21-ին, Զատկի տոնակատարության ժամանակ, Շրի Լանկայի կաթոլիկ տաճարներում ու հինգաստղանի հյուրանոցներում պայթուններ էին որոտացել: Մարտի 15-ին Նոր Զելանդիայի Քրայսթչերչ քաղաքում իրագործված ահաբեկչության հետևանքով 50 մարդ էր մահացել: