«Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարության միջև օպերատիվ կապն ի՞նչ եղավ». Ոսկան Սարգսյան
Երկուշաբթի, 29 հուլիսի, 2019 թ., 18:10
Լրագրող Ոսկան Սարգսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Երեկ, Տավուշի սահմանագոտում պայմանագրային զինծառայող Արման Բուլղադարյանը ադրբեջանական գնդակից զոհվել է, հուլիսի 27-ին պայմանագրային զինծառայող Վազգեն Ուլուխանյանը հրազենային վիրավորում է ստացել: Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարության միջև օպերատիվ կապն ի՞նչ եղավ, խափանվե՞ց։ Երեկ Դիլիջանում, կոմպոզիտորների միության Դիլիջանի ստեղծագործական տանը պետական բյուջեի 1 միլիոն 80 հազար դրամով Վարդավառ է տոնվել, որի ժամանակ Հայաստանում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը տիկնոջ հետ, Տավուշի մարզպետ Հայկ Չոբանյանը տիկնոջ հետ, Հայաստանի կոմպոզիտորների միության նախագահ Արամ Սաթյանի ուղեկցությամբ այցելել են Դիլիջանի ստեղծագործական տան այն քոթեջը, որտեղ ապրել և ստեղծագործել է ռուս նշանավոր կոմպոզիտոր Դմիտրի Շոստակովիչը։ Սահմանամերձ մարզի ղեկավարը կարող էր Ռուսաստանի դեսպանին հիշեցնել հայ-ռուսական ռազմական դաշինքի, ՀԱՊԿ-ի և Տավուշի սահմանագոտում ադրբեջանական ոտնձգությունների, սահմանին զոհի և վիրավորի մասին։ Բա ասում էիք՝ դուխով»: