Թրամփի նախկին խորհրդականը Կոնգրեսում 10 ժամ ցուցմունք է տվել
ԱՄՆ Կոնգրեսի հանձնաժողովում ցուցմունք է տվել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի՝ Ռուսաստանի հարցերով նախկին խորհրդական Ֆիոնա Հիլլը, ով հայտարարել է, որ նախագահի փաստաբան Ռուդոլֆ Ջուլիանին Ուկրաինայում իրականացրել է արտաքին «ստվերային» քաղաքականություն՝ շրջանցելով պաշտոնական ընթացակարգերը՝ հօգուտ նախագահի անձնական շահերի: Այդ մասին հայտնում է The Washington Post-ը՝ վկայակոչելով իր աղբյուրներին:
The Washington Post-ի վկայակոչմամբ՝ Հիլլը ցուցմունք է տվել 10 ժամ:
Ըստ տեղեկությունների՝ Հիլլը պատմել է, որ ինքը հանդիսացել է ԵՄ-ում ԱՄՆ-ի դեսպան Գորդոն Սոնդլանդի ընդիմադիրը Ջուլիանիի գործունեության պատճառով: Ըստ նրա՝ Ջուլիանին չի համաձայնեցրել իր գործողություններն ԱՄՆ պաշտոնական դիվանագիտական ընթացակարգի հետ:
Աղբյուրների համաձայն՝ Հիլլը նշել է, որ Թրամփի ազգային անվտանգության հարցերով նախկին խորհրդական Ջnն Բոլթոնն իր գործողություններով «կատաղեցրել է» Ջուլիանիին և նրան համեմատել «նռնակի հետ, որը պայթեցնելու էր բոլորին»: