«ՌԴ ղեկավարը և կառավարությունը դրական են արձագանքում կանոնավոր շփումներին». Լավրով
![]() 386 Երկուշաբթի, 11 նոյեմբերի, 2019 թ., 12:00 Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովին՝ նշելով, որ Լավրովը վերջին անգամ Երևանում եղել է երկու տարի առաջ. այս ընթացքում Հայաստանում տեղի են ունեցել մեծ փոփոխություններ: Նիկոլ Փաշինյանը հաստատել է, որ եկող տարի պաշտոնական այցով կմեկնի ՌԴ, որից հետո ՌԴ նախագահ Վ. Պուտինը կայցելի Երևան: «Հույս ունենք, որ այս տարի ապրանքաշրջանառությունը կհատի 2 մլրդ դոլարի սահմանը, և դա լավ արդյունք է: Այս ամենը շատ լավ հիմք է մեր երկրների միջև համագործակցության ու ռազմավարական հարաբերությունների ամրապնդման համար»,- հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը: Սերգեյ Լավրովն իր ողջույնի խոսքում նշել է, որ ՌԴ ղեկավարը և կառավարությունը բարևներ են հղում և դրական են արձագանքում կանոնավոր շփումներին: Միայն այս տարի ՌԴ նախագահի հետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է չորս անգամ: |