Արցախում ՀՅԴ-ի թեկնածուն հայտնի կդառնա դեկտեմբերի սկզբին. «Իրավունք»
![]() 333 Չորեքշաբթի, 20 նոյեմբերի, 2019 թ., 09:05 «Երեկ մամուլում տեղեկություններ տարածվեցին, որ ՀՅԴ Արցախի կենտրոնական կոմիտեն որոշում է կայացրել առաջիկա նախագահական ընտրություններին սատարել Վիտալի Բալասանյանին: «Իրավունքի» հավաստի տեղեկությունների համաձայն՝ սակայն, Արցախի ՀՅԴ-ականները դեռ չունեն ոչ իրենց սեփական թեկնածուն, ոչ էլ վերջնականապես կողմնորոշվել են, թե ում են սատարելու: Ըստ նույն աղբյուրի՝ Արցախի ՀՅԴ-ն դեկտեմբերի առաջին տասնօրյակում. «Համագումարի նման նիստ է անցկացվելու, որտեղ կհայտարարենք, թե ում ենք առաջադրում կամ ում սատարում: Այս պահին վստահ կարող ենք ասել՝ չկա մեկը, ում վստահ սատարելու ենք»: Բայց նաեւ նկատենք, որ Բալասանյանին աջակցելու թեման մերկապարանոց չէ. նա այն ամենահավանական թեկնածուն է, ում ՀՅԴ-ն կարող է աջակցել»,-գրում է թերթը։ Նյութն ամբողջությամբ կարդացեք թերթի այսօրվա համարում: |