«Վերելակներում սիրախաղերի փոխարեն վերջապես սթափվի՛ր». Էդուարդ Շարմազանով
![]() 422 Հինգշաբթի, 21 նոյեմբերի, 2019 թ., 01:10 ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Ալիևին «կիրթ և նորմալ» որակող Նիկոլը, ով մատը մատին չի տվել համազգային կարևորագույն որևէ օրակարգում, բացի քանդելուց, հասել է այնտեղ, որ Արցախի հերոսներ Ռոբերտ Քոչարյանին և Սերժ Սարգսյանին հայտարարում է «Մեղրին հանձնողներ»: Այ պոպուլիստ, Քոչարյանն ու Սարգսյանը Արցախ են ազատագրել ու այդ 7 շրջանները, որոնց մասին դու տվայտվում ես, նաև իրենց առաջնորդությամբ է ազատագրվել: Հիշի՛ր, Քոչարյանը, սպարապետ Վազգենն ու Սերժ Սարգսյանը մերժեցին և դեն նետեցին քո քաղաքական կնքահոր պարտվողական թեզն Արցախի հարցում: Հերի՛ք է ստես: Ամեն ինչի պատասխանը տրվելու է: Վերելակներում սիրախաղերի և ադրբեջանական ժողովրդին ռևերանսներ անելու փոխարեն վերջապես սթափվի՛ր: Նա, ով Արցախի հերոսներին կվարկաբեկի, ունի մեկ հանգրվան՝ պատմության աղբանոցը»: |