«Ինչքանով ես եմ հասկանում, նման պաշտոն ունեցող մարդը պետք է քաղաքականությամբ չզբաղվի». Լևոն Քոչարյանը՝ Գագիկ Ջհանգիրյանին
![]() 410 Երեքշաբթի, 03 դեկտեմբերի, 2019 թ., 13:30 Ռոբերտ Քոչարյանի որդին՝ Լևոն Քոչարյանը դեկտեմբերի 3-ին լրագրողների հետ զրույցում հերքել է շրջանառվող այն տեղեկությունները, թե ինքն ու եղբայրը կուսակցություն հիմնելու մտադրություն ունեն: Հարցին, թե ինչպե՞ս է մեկնաբանում նախկին զինդատախազ Գագիկ Ջհանգիրյանի կողմից Ռ.Քոչարյանի 2 հրամանագրերը վիճարկելու փաստը, Լ.Քոչարյանն ասաց. «Փորձում է, թող անի, չգիտեմ՝ ինչպես վերաբերվեմ: Ինչքանով ես եմ հասկանում, նման պաշտոն ունեցող մարդը պետք է քաղաքականությամբ չզբաղվի»,- նշեց նա: Հիշեցնենք, որ Գագիկ Ջհանգիրյանը հանրապետության նախկին նախագահի դեմ հայցադիմում է ներկայացրել Վարչական դատարան: Նա պահանջում է առոչինչ ճանաչել իրեն՝ գլխավոր դատախազի տեղակալի պաշտոնից ազատելու, ինչպես նաև արդարադատության առաջին դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճանից զրկելու մասին հրամանագրերը: |