«Այդ գործընթացից անգամ «նիկոլական» պատգամավորներն էին «մանթրաշ» մնացել». Աշոտյան
Ուրբաթ, 20 դեկտեմբերի, 2019 թ., 01:25
«Սերժ Սարգսյանի հանդեպ քրեական փաթեթավորմամբ գործընթաց են տանում, որն այնքան ծիծաղելի է, որ անգամ «նիկոլական պատգամավորներն էին» «մանթրաշ» մնացել»,- «Արմնյուզ» հեռուստաընկերության եթերում ասել է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը՝ անդրադառնալով ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի դեմ հարուցված քրգործին։
Հարցին՝ արդյոք հանրային պահա՞նջ էր Սերժ Սարգսյանին մեղադրանք առաջադրելը, Արմեն Աշոտյանը պատասխանել է, որ հանրությանը երկար տարիներ մատուցել են հեքիաթներ՝ Ռոբերտ Քոչարյանի չորս միլիարդի ու Սերժ Սարգսյանի եղբոր՝ 50/50-ի մասին. «Տարի ու կես է՝ միկրոսկոպով գործ են փնտրում Սերժ Սարգսյանի վրա, ինչ-որ գործարքի հիման վրա ցուցմունք են կորզում ու Արցախի համար շատ կարևոր փուլում մեղադրանք առաջադրում»,-ասել է նա:
Անդրադառնալով «Մարտի 1»-ի գործով դատավարությանը՝ Արմեն Աշոտյանը նշել է. ««Մարտի 1»-ի գործը մտել է «տուպիկ»։ Այս գործն անհեռանկարային գործ է, որովհետև այստեղ նպատակը Քոչարյանին նստեցնելն է»։