ՌԴ ՊՆ-ը ցուցադրել է նորացված «Գրադ»-ի փարձարկումները
ՌԴ ՊՆ-ը հրապարակել է տեսանյութ, որտեղ պատկերված է «Գրադ» համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգի մոդեռնիզացված տարբերակը: Փորձարկումներն անց են կացվել Կեմերովոյում:
Նորացված մեքենաները մարտական հերթապահության են անցել ՌԴ զորքերում անցած ամիս:
Ըստ ՊՆ հաղորդագրության՝ նորացված տարբերակը հնարավորություն է տալիս տեխնիկայի մարտական հնարավորություններն ավելացնել մեկուկես անգամով:
Նշվում է, որ «Գրադ»-ը հագեցվել է մեկնարկի էլեկտրոնային համակարգով, իսկ կառավարման համակարգն ու օպերատորի համար նախատեսված հարմարությունները տեղափոխվել են խցիկ:
Դրանք նաև հագեցվել են առավել հզոր զինամթերքով, ինչը հնարավորություն է տվել կրկնակի մեծացնել կրակի հեռավորությունը, որը հիմա հասնում է 40 կմ-ի: