Առաջին անգամ Ուհանում #COVID_19 կորոնավիրուսով վարակվածության դեպք չի գրանցվել․ #РБК
Չինաստանի Հուբեյ նահանգում և Ուհան քաղաքում, որը դարձել է կորոնավիրուսի վարակի տարածման կիզակետը, վերջին մեկ օրվա ընթացքում վարակի ոչ մի նոր դեպք չի հայտնաբերվել: Այս մասին հաղորդել է Չինաստանի առողջապահության ազգային հանձնաժողովը, գրում է РБК-ն:
Ընդհանուր առմամբ, օրվա ընթացքում բուժվող 795 հիվանդներ դուրս են գրվել հիվանդանոցներից: Գրանցվել է ութ նոր մահ (վեցը՝ Ուհանում):
Ընդհանուր առմամբ, համաճարակի տարածումից ի վեր գրանցվել է հիվանդության հաստատված 80.9 հազար դեպք, առողջացել է 70.4 հազար հիվանդ: