Ժողովրդավարությունը՝ շահեկան առավելություն Արցախի համար. ԻՔՄ
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորումը» տեսանյութ է հրապարակել՝ «Ժողովրդավարությունը՝ շահեկան առավելություն Արցախի համար» թեմայով:
2018-ին Հայաստանում տեղի ունեցած քաղաքական փոփոխությունները դրական ազդեցություն են ունեցել Արցախում ժողովրդավարության վրա։
Ինչպես նշվում է միջազգային հեղինակավոր Freedom House իրավապաշտպան կազմակերպության «Ժողովրդավարությունն աշխարհում» ամենամյա զեկույցում, 2018-ին Հայաստանում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի նախաձեռնած քաղաքական ազատականացումը դրական ազդեցություն է ունեցել Արցախում քաղաքական մրցակցության վրա և ակտիվացրել քաղաքացիական հասարակությունը։