«Մարությանների ընտանիքը Չեխիայում ձեռք է բերել 3 անշարժ գույք». Թեհմինա Վարդանյան
Երկուշաբթի, 15 հունիսի, 2020 թ., 22:05
Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության անդամ Թեհմինա Վարդանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Հայկ Մարությանի նոր ձեռքբերումները:
Կարծեցիք քաղաքային տնտեսության ձեռքբերումնե՞րը նկատի ունեմ: Իհարկե՝ ոչ: Վերջինիս համար, կարծես թե, դրա ժամանակը չի:
2019 թվականին Մարությանների ընտանիքը ձեռք է բերել թվով 3 անշարժ գույք՝ բոլորը Չեխիայի Հանրապետությունում:
Հայրենասիրական տենդով տառապող Մարությանը, իր քաղաքական թիմի հետ միասին, հանդես է գալիս զանազան պաթոսային ելույթներով և սփյուռքի հայրենակիցներին մշտապես կոչ անում վերադառնալ և ապրել արդեն Նոր Հայաստանում, ներդրումներ անել ու զարկ տալ երկրի զարգացմանը: Բայց, արի ու տես, այս մարդն իր ապագան ամենևին չի կապում Հայաստանի ու Երևանի հետ:
Հիշեցնեմ, որ պաշտոնն ստանձնելու պահին Հայկ Մարությանը հայտարարագրել է թվով 21 անշարժ գույք, որից միայն 4-ն են Հայաստանում՝ Երևանում: Մնացած 17-ը ևս գտնվում են Չեխիայի Հանրապետությունում: Դրան գումարվեցին իր պաշտոնավարման ընթացքում նոր ձեռքբերված ևս երեքն արտասահմանյան անշարժ գույքի թիվը հասցնելով 20-ի:
Դե, իհարկե, հասկանալի է դառնում, որ կառավարումը տապալելու արդյունքում, հավանաբար, բնակություն կհաստատեն այն երկրում, որի հետ կապում են իրենց ապագան՝ Չեխիայի Հանրապետությունում»: