«Նիկոլին և իր կիսամարդկանց պատերի տակ սատկացնելու են». Մ. Մինասյան
![]() 359 Ուրբաթ, 18 դեկտեմբերի, 2020 թ., 21:25 Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին արտակարգ և լիազոր դեսպան, Սերժ Սարգսյանի փեսա Միքայել Մինասյանը հրապարակել է «Ռեքվիեմ 3․ Փաստեր» վերնագրով տեսաուղերձը: «Նիկոլ Փաշինյանն ասում է, որ պատրաստ է կանգնել հայ ժողովրդի դատարանի առաջ, Նիկոլ Փաշինյանը նույնիսկ չի պատկերացնում՝ ինչ է նշանակում ժողովրդի դատարան, որովհետև նա բացարձակ չի գիտակցում, թե ինչ է արել։ Նա կազմակերպել է և արել է ամեն ինչ, բայց չի գիտակցել, դրա համար էլ չի հասկանում, թե ինչ կկատարվի իր, իր հարազատների, մնացած կիսամարդկանց ու նրանց հարազատների հետ, երբ ժողովուրդը հասկանա ու պատկերացնի նրա արածն ու դրա հետևանքները։ Եվ լինելու է ժողովրդի դատարան, բառիս բուն իմաստով՝ սամասուդ (ինքնադատաստան)։ Եվ Նիկոլ Փաշինյանին ու կիսամարդկանց պատերի տակ սատկացնելու են։ Սովորաբար այդպես է լինում ժողովրդի դատարանը, խաբված ժողովրդի, սպանված ժողովրդի, հայրենիքից զրկված ժողովրդի»,- ասել է Միքայել Մինասյանը։ Մանրամասները՝ տեսանյութում: