ԱԱԾ-ն, Ոստիկանությունը հրաժարավել են ձերբակալել Օնիկ Գասպարյանին. Փաշինյանը նոպայի մեջ է. #Mediaport
![]() 1774 Շաբաթ, 27 փետրվարի, 2021 թ., 20:05 Այն բանից հետո, երբ նախագահ Արմեն Սարգսյանն, առանց ստորագրելու և առարկություններով հետ ուղարկեց ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանին պաշտոնանկ անելու հրամանագիրը, Փաշինյանը հիստերիկ նոպայի մեջ է հայտնվել. նա այս պահին իր մոտ է կանչել գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին և տարբերակներ է քննարկում ամեն գնով ԳՇ պետի նկատմամբ գործ հարուցելու համար։ Mediaport-ի հավաստի տեղեկություններով՝ ԱԱԾ-ն հրաժարավել է կատարել Օնիկ Գասպարյանին ձերբակալելու նրա հրահանգը, որից հետո նա ոստիկանության հատուկջոկատայիններին է նույն հրահանգը տվել, սակայն ոստիկանության սպաները ևս հրաժարվել են կատարել Փաշինյանի հրահանգը: Ոստիկանության մեր հավաստի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ ոստիկանապետ Վահե Ղազարյանը ազատման դիմում է գրել՝ չենթարկվելով Փաշինյանի ապօրինի հրահանգին: Կառավարությունում այս պահին խուճապային տրամադրություններ են։ |