Սոմալիի բանտից հարյուրավոր իսլամիստներ են փախել
Սոմալիի հյուսիս-արևելքում գտնվող «Աշ Շաբաբ» ահաբեկչական խմբավորման գրոհայինները գրավել են Բոսասո քաղաքի բանտը և ազատ արձակել հարյուրավոր բանտարկյալների: Այս մասին մարտի 5-ին հայտարարել է Սոմալիի Garowe պորտալը։
Փոխհրաձգության ընթացքում զոհվել է 8 մարդ։
Գրոհայիններին հաջողվել է հսկողության տակ վերցնել ամբողջ շենքը, նախքան անվտանգության նոր ուժերի ժամանելը:
Իր հերթին Dalsan ռադիոկայանը տեղեկացնում է, որ գրոհայիններն ազատ են արձակել բանտում գտնվող ավելի քան 400 բանտարկյալի: Նրանց մեծ մասն իսլամիստներ են, որոնք սպասել են իրենց դատավարությանը։ Բոսասո նավահանգստային քաղաքում գտնվող բանտն ամենամեծն է Սոմալիի Պունթլենդ նահանգում: