«Փաշինյանը 2018-ի ապրիլին ասում էր, որ վարչապետի հրաժարականից հետո չի կարող լինել վարչապետի պաշտոնակատար»․ լրագրողը՝ իմքայլական պատգամավորին
![]() 281 Երկուշաբթի, 26 ապրիլի, 2021 թ., 12:20 2018թ. ապրիլին Նիկոլ Փաշինյանը հարթակից հետևյալն էր հայտարարել. «Կարեն Կարապետյանը իրեն հռչակել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար, այսօր իրավաբանները, վերլուծելով Հայաստանի օրենսդրությունը, արձանգրել են, որ վարչապետի հրաժարականի պարագայում չի կարող լինել վարչապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար»։ Այս հայտարարությանը հղում անելով՝ ընդդիմադիր շրջանակները նշում են, որ Փաշինյանը հրաժարականից հետո չի կարող շարունակել պաշտոնավարումն որպես վարչապետի պաշտոնակատար։ «Սահմանադրության 158-րդ հոդվածը սահմանում է, որ հրաժարականից հետո Կառավարության անդամները շարունակում են պաշտոնավարել՝ մինչև նոր Կառավարության ձևավորումը, իսկ վարչապետը Կառավարության անդամներից մեկն է»,- ի պատասխան՝ լրագրողների հետ զրույցում ասել է իմքայլական Արման Եղոյանը՝ հավելելով, որ իրավիճակներն այլ են։ |