«Մարդիկ որոշակի զարմանքով են դիտարկում Տեր-Պետրոսյան-Քոչարյան գործակցության հնարավորությունը». Հակոբ Բադալյան
![]() 305 Երկուշաբթի, 03 մայիսի, 2021 թ., 18:08 Քաղաքական մեկնաբան Հակոբ Բադալյանը Ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Մարդիկ որոշակի զարմանքով են դիտարկում Տեր-Պետրոսյան-Քոչարյան գործակցության հնարավորությունը: Այդպիսի հնարավորությունը զարմանքով կարող է դիտարկել մարդ, որը Հայաստանի քաղաքական կյանքին չի առնչվել 2011-15 թվականներին, երբ ձևավորվեց այսպես կոչված հայտնի քառյակը կամ ոչիշխանական բեվեռը: Իհարկե, Ռոբերտ Քոչարյանը որևէ ֆորմալ առնչություն այդ բևեռի հետ չուներ: Բայց, կխնդրեի այստեղ չբերել քաղաքականապես անհամարժեք այդ «հակափաստարկը», թե դա չի եղել գործակցություն Քոչարյանի հետ, այլ, ասենք՝ Ծառուկյանի: Թե քաղաքական առումով ինչ հաշվարկ էր այդ ամենի հիմքում, կամ ինչ մոտիվ, սա հարցի այլ կողմ է, որին անդրադարձել եմ սկսած այդ շրջանից, և բազմաթիվ առիթներով, դառնալով Հայաստանը եվրասիա-թյուրքական բևեռ խցկելու գործում հիմնարար դեր խաղացած այդ միավորման թիրախ: Հիմա չծավալվեմ: Կլինի՞ առաջին և երկրորդ նախագահների նոր գործակցություն, սա այլ հարց է, բայց այդ հարցը դիտարկելիս զարմանքը, մեղմ ասած, տարօրինակ է»: |