«Յուրաքանչյուր դեպքի համար պատասխանատվության են ենթարկվելու»․ Ա․ Վարդևանյան
![]() 164 Երեքշաբթի, 29 հունիսի, 2021 թ., 20:30 «Այս ընթացքում ձեզանից շատ-շատերը, առնվազ ես, շատ լավ տեղյակ եմ, թե ինչ աստիճան ճնշումների են ենթարկվել։ Բայց այդ, ճնշումներից ոչ մեկն արդյունք չի տվել։ Այլ հարց է, որ արդեն այս փուլում բոլոր, յուրաքանչյուր այդ ճնշման դեպքերը լինելու են Սահմանադրական դատարանում քննության առարկաներից մեկը, որովհետև ընտրությունները միայն քվերակությունը չեն, ընտրությունները ողջ գործընթացն է, այդ շղթան է, որն ավարտվում է քվեարկության օրով»,- «Հայաստան» դաշինքի առաջին ընդհանուր ժողովի իր խոսքում ասաց դաշինքի ներկայացուցիչ, իրավապաշտպան Արամ Վարդևանյանը։ «Կարելի է ասել՝ բոլոր այն դեպքերը, որ մենք ունեցել ենք, և մարդկանց ուղղակի առանց որևէ պատճառի, ինչ է որ՝ իրենց ցանկալի դիրքերից հանդես չեն գալիս, ինչ է որ՝ հանդիսանում են «Հայաստան» դաշինքի թիմի անդամ՝ բերման էին ենթարկում, ստուգողական գործողություններ էին կատարում, յուրաքանչյուր դեպքի համար պատասխանատվության ենթարկվելու են»,- ասաց Վարդևանյանը։ |