«Կանխատեսելով ձեր որոշումը՝ ունեմ ներքին անարդարության ու համընդհանուր պարտության զգացում»․ Դավիթ Հարությունյան
![]() 363 Չորեքշաբթի, 14 հուլիսի, 2021 թ., 13:36 «Սահմանադրական դատարանն այս գործով պատմական հնարավորություն ունի ոչ միայն լուծելու ԱԺ արտահերթ ընտրությունների արդյունքում առաջացած իրավական վեճը, այլ իր որոշմամբ շատ ավելի հեռուն գնացող հայտ ներկայացնելու՝ դառնալու ՀՀ–ում Սահմանադրության և սահմանադրական կարգի իրական պաշտպան»,- այսօր՝ ՍԴ նիստի ժամանակ ելույթ ունենալիս դիմելով դատավորներին՝ հայտարարեց «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ներկայացուցիչ Դավիթ Հարությունյանը։ «Սակայն առաջնորդությունն ունի իր գինը ու դուք պետք է պատրաստ լինեք այն վճարելու՝ ստանձնելով ձեր բաժին պատասխանատվությունը․ այդ գինը դժվարին և շարունակական աշխատանք է՝ որոշումներ կայացնելու համարձակությունը, ճնշմանը դիմակայելու ունակությունը և ինքներդ ձեզ երբեք չխաբելու բացառիկ ազնվությունը։ Ի վերջո, ոչ ոք չի կարող խուսափել վաղվա պատասխանատվությունից՝ խուսափելով դրանից այսօր»,- ասաց նա։ «Առաջին անգամ է, որ ես, կանխատեսելով ձեր որոշումը, ունեմ անհատապես ներքին անարդարության ու համընդհանուր պարտության զգացում։ Ձեր վճռից է կախված, թե ինչ ճանապարհով կընթանա պետությունը»,- նշեց Հարությունյանը։ |