Քննչական կոմիտեի պետերի փոփոխությունը խորը արմատներ ունի. «Ժողովուրդ»
![]() 237 Հինգշաբթի, 02 սեպտեմբերի, 2021 թ., 09:18 «Ժողովուրդ» օրաթերթին նոր մանրամասներ են հայտնի դարձել Քննչական կոմիտեում իրականացված փոփոխությունների պատճառներից: Ինչպես հայտնի է, օրերս ՀՀ քննչական կոմիտեն փոխեց ՀՀ քննչական կոմիտեի Գեղարքունիքի քննչական վարչության պետին, և նոր պետ նշանակվեց Արման Բաղդասարյանը: Փոխվել էին նաև Սյունիքի և Լոռու մարզի քննչական վարչության պետերը: Պարզվում է՝ քննչական պետերի փոփոխությունը բավականին խորը արմատներ ունի: Կոմիտեն այս փոփոխությանը գնացել է այն բանից հետո, երբ պարզվել է, որ վարչության պետերը ու, առհասարակ, քննիչները կաշկադված են վերջին շրջանում մարզերում կոնկրետ քրեական գործերով քայլեր իրականացնել, ուստի մարզի քննչական վարչության պետեր են նշանակել այնպիսի անձանց, որոնք մարզի հետ կապ չունեն ու, առանց Երևանի քննիչներից օգնություն խնդրելու, կարող են մարզում կազմակերպել լուրջ օպերացիաներ»: Մանրամասները՝ թերթի համարում: |