Երեքի վիճակը ծայրահեղ ծանր է․ մանրամասներ՝ «Գազել» մակնիշի մարդատար ավտոմեքենայի վթարից
ՀՀ առողջապահության նախարարությունը հայտնում է․ «Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհին՝ Կաքավաձոր գյուղի մոտ առավոտյան տեղի ունեցած խոշոր վթարի հետևանքով, նախնական տվյալներով, կա 5 զոհ և տուժածներ:
13 վիրավոր հոսպիտալացվել է: Նրանցից 10-ը՝ տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով, տեղափոխվել է «Արմենիա» հանրապետական բժշկական կենտրոն, 3-ի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր, ներկա պահին 2-ը վիրահատվում են: Մյուսների վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության: Տուժածներից 3-ն էլ տեղափոխվել են Աշտարակի բժշկական կենտրոն, որոնց վիճակը գնահատվել է բավարարից՝ միջին ծանրության»: