«Ադրբեջանը կստանա իր ուզածից պակաս, ՀՀ իշխանություններն էլ կզիջեն ավելի շատ, քան պատրաստ են». Արման Մելիքյան
![]() 352 Շաբաթ, 25 դեկտեմբերի, 2021 թ., 22:48 Արցախի նախկին արտգործնախարար Արման Մելիքյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Ադրբեջանական կողմի պնդումներն էլ, պաշտոնական Երևանի արձագանքն էլ դժվար թե կարող են իրականության օբյեկտիվ արտացոլում համարվել: Կարծում եմ, որ Ադրբեջանը կստանա իր ուզածից պակաս, իսկ Հայաստանի իշխանություններն էլ կզիջեն ավելի շատ, քան այսօր առերևույթ պատրաստ են, եթե հիմնվենք իրենց ընթացիկ հայտարարությունների վրա: Ուստի հայ-ադրբեջանական դիվանագիտական «լեզվակռիվը» ես դիտարկում եմ հենց այս համատեքստում: Պետք է հաշվի առնենք, որ պաշտոնական Երևանը հանդես է գալիս պատերազմում պարտված և արտաքին աջակցություն հայցող կողմի դիրքերից, մինչդեռ նախագահ Ալիևը ներկայանում է որպես սեփական ուժերին ապավինող հաղթանակած հզոր առաջնորդ, որն ի զորու է ինքնուրույն լուծել իր երկրի առջև ծառացած խնդիրները՝ լինի դա քաղաքական, թե ռազմական միջոցներով: Իրականում երկու կողմերն էլ իրենց պարտության կամ հաղթանակի համար պարտական են արտաքին ուժերին և լուծումերի փուլում հենց վերջիներս էլ կունենան որոշիչ խոսք ասելու իրավունքը»: Աղբյուրը` Արման Մելիքյան |