«Այսպես է Հայաստանը դառնալու «չնթռլո» սանջակ». Գագիկ Համբարյան
![]() 304 Չորեքշաբթի, 05 հունվարի, 2022 թ., 14:24 Քաղաքագետ Գագիկ Համբարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Օմեգամեվլյության ընկերություն. հենց այսպես է Հայաստանը դառնալու թուրքական «չնթռլո» սանջակ, այո՛, հենց սանջակ, այլ ոչ թե վիլայեթ, որտեղ թուրքերի հետ քիրվայության երկրպագուները մի քանի լիր թուլափայ են ստանալու և ուրախ-զվարթ ապրելու են... Չզարմանաք, եթե որոշ ժամանակ անց պարզվի, որ Արևմտյան Հայաստանը՝ պատմական Դողու Անադոլուն է, իսկ հայերն էլ ցեղասպանության են ենթարկել թուրքերին, որի համար մենք պետք է ներողություն խնդրենք քոչվորներից և փոխհատուցենք նրանց վնասները... Ցանկանում եմ, որ գործակալ «օմեգա» Արոն և Չավուշօղլուն մի բարձի ծերանան... Թուրքերը չեն հրաժարվել՝ «Չկա հայ, չկա «հայկական հարց»» կարգախոսից և իրենց հակահայ ծրագիրը տանելու են մինչև վերջ՝ այն ավարտելու համար օգտագործելով «օմեգա» Արոյի նման թրքասեր գործակալներին...»: Աղբյուրը` Գագիկ Համբարյան |