«Ոտքի ելած ժողովուրդը կհեռացնի դավաճանական ռեժիմին». Ժիրայր Սեֆիլյան
![]() 608 Չորեքշաբթի, 12 հունվարի, 2022 թ., 12:42 ԱԺԲ խորհրդի անդամ Ժիրայր Սեֆիլյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Մղձավանջը շարունակվում է. թշնամու երեկվա հերթական հարձակման հետևանքով ունենք զոհեր և վիրավորներ։ Իրատես լինենք։ Մղձավանջը կշարունակվի այնքան ժամանակ, քանի դեռ Հայաստանը և հայությունը կմնան ենթակա այս հակահայ և հակամարդ գաղութային համակարգին։ Խոսքս ուղղում եմ գիտակից ու մտահոգ շերտին։ Առանձին-առանձին սգալով և, ըստ էության, ոչինչ չանելով դուք ոչ միայն չեք փրկում մեր զավակներին ու Հայրենիքը, այլև անուղղակիորեն նպաստում եք չարիքի հաղթարշավին։ Լուծումը մեկն է, և այն ձեզ հայտնի է. միանալ Ազգային-ժողովրդավարական բևեռի հռչակագրով ներկայացված անցումային ծրագրի գաղափարին և ոտքի հանել ժողովրդին։ Ոտքի ելած և համախմբված ժողովուրդը կհեռացնի դավաճանական գաղութային ռեժիմին ու կստեղծի ազգային կառավարություն, ինչով սկիզբ կդնի ինքնուրույն ազգային-պետական ընթացքին ու ինքն իրեն կհանի մղձավանջից»։ Աղբյուրը` Ժիրայր Սեֆիլյան |