#EPAM-ը դադարեցնում է ռուս հաճախորդների սպասարկումը
EPAM Systems ընկերությունն Ուկրաինայում ռազմական գործողության պատճառով դադարեցնում է աշխատանքը ռուս հաճախորդների հետ, հայտնում է ընկերությունը։
Միևնույն ժամանակ, EPAM-ը կփորձի աջակցություն տրամադրել հաճախորդներին անցումային շրջանում: Զեկույցում նշվում է, որ ընկերությունը չի աշխատում Ռուսաստանի կառավարության համար և լիովին հետևում է բոլոր պատժամիջոցներին։
Ընկերությունը լրացուցիչ 100 մլն դոլար է հատկացնում Ուկրաինայում 14000 աշխատակիցներին և նրանց ընտանիքներին աջակցելու համար։
EPAM-ը հետամուտ է բիզնեսի շարունակականության պլաններին և արագացնում է հավաքագրումը Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի, Լատինական Ամերիկայի և Հնդկաստանի բազմաթիվ գրասենյակներում, ասվում է հաղորդագրության մեջ: Ընկերությունը նշում է, որ ունի բավարար ռեսուրսներ, ներառյալ ենթակառուցվածքները և կապիտալը, գործունեությունը պահպանելու և ընդլայնելու համար:
EPAM Systems Inc. հիմնադրվել է 1993 թվականին Մինսկում, հանդիսանում է մաքսային ծրագրերի մշակող տնտեսության տարբեր ոլորտների համար: Ընկերությունն ունի գրասենյակներ 25 երկրներում և ծառայություններ է մատուցում հաճախորդներին ավելի քան 40 երկրներում: EPAM-ի հասույթը 2021 թվականի չորրորդ եռամսյակում աճել է 53,1%-ով՝ հասնելով 1,107 միլիարդ դոլարի: Զուտ շահույթը կազմել է 142,3 միլիոն դոլար՝ 2020 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ 1,7 անգամ ավել: