Լեհաստանն արգելել է ածուխի ներկրումը Ռուսաստանից
Լեհաստանի կառավարությունն ընդունել է օրինագիծ, որը թույլ կտա արգելել ռուսական ածխի ներկրումը, հայտարարել է նախարարների կաբինետի պաշտոնական ներկայացուցիչ Պյոտր Մյուլերը։
Նշվում է, որ փաստաթուղթն արգելափակում է երկրի մակարդակով ածխի ներկրումը։ «Մենք այլևս չենք ցանկանում, որ այդ ներմուծումը հնարավոր լինի, թեև հասկանում ենք, որ ռիսկ կա՝ կապված այն բանի հետ, որ Եվրոմիությունը դեռ հավանություն չի տվել նման գործողություններին»,- Reuters-ի փոխանցմամբ՝ ասել է կառավարության խոսնակը:
Նա նշել է, որ Լեհաստանի կառավարությունը հասկանում է, որ դա կարող է հանգեցնել օրենսդրական խնդիրների, սակայն Վարշավան այլևս չի կարող սպասել։