«Նպատակը Քոչարյանին պետականամետ ներկայացնելն է». Լյովա Եղիազարյան
![]() 292 Ուրբաթ, 01 ապրիլի, 2022 թ., 00:18 «Հանրապետություն» կուսակցության անդամ Լյովա Եղիազարյանի գրառումը․ «Քոչարյանի անիմաստ ասուլիսները վարող ու համատեղությամբ պատգամավոր աշխատող տիկինը գրել է Քոչարյանի՝ 2000 թվականի մայիսին Պուտինի՝ որպես նախագահի հետ առաջին հանդիպման մասին։ Նպատակը՝ Քոչարյանին պետականամետ ու համարձակ ներկայացնելն է, նրան սրբադասելն է։ Իհարկե, կհանդիպեն հենց մայիս ամսին, որովհետև հոկտեմբերի 27-ից հետո կարողացել էր հանրապետական կուսակցության պատգամավորների և երկրապահի ղեկավարության Վազգեն Սարգսյանի հիշատակը դավաճանելու շնորհիվ ամրապնդել իր իշխանությունը։ Մայիսին ազատել էր վարչապետ Արամ Սարգսյանին, որն արդեն հանձին հանրապետականի չուներ հենարան Ազգային ժողովում։ Աշխատանքից հեռացրել էր Սպարապետի բոլոր կադրերին և ամենակարևորն է՝ բանտերից ազատ էին արձակվել հոկտեմբերի 27-ի գործով կասկածյալները, իսկ գլխավոր ոճրագործ Նաիրի Հունանյանը փոխել էր իր ցուցմունքները։ Մայիսին Պուտինին զեկուցելու շատ բան կար»։ Աղբյուրը` Լյովա Եղիազարյան |