«Ինչո՞ւ հանրահավաքին ելույթ չունեցան Ռոբերտ Քոչարյանը և Սերժ Սարգսյանը». Խուրշուդյան
Չորեքշաբթի, 06 ապրիլի, 2022 թ., 14:26
«Ազատ քաղաքացի» ՀԿ նախագահ Հովսեփ Խուրշուդյանի գրառումը․ «Ինչո՞ւ այսօրվա հանրահավաքին ելույթ չունեցան Ռոբերտ Քոչարյանը և Սերժ Սարգսյանը: Դե եթե ճիշտ էին հարթակից ելույթ ունեցողները, որ Հայաստանը կանգնած է վերջին 100 տարվա ամենալուրջ մարտահրավերի առջև՝ ապա այդ վճռական պահին հենց իրե՛նք պետք է առաջնորդեին հանրահավաքը՝ առավելագույն լրջություն տալով դրան: Իրականում, նրանց, հատկապես՝ Քոչարյանի մասնակցությունը կոնկրետ հենց այս՝ վաղվա բրյուսելյան կարևոր հանդիպմանը նախորդող հանրահավաքին մեծ օգուտ կտար Նիկոլ Փաշինյանին՝ որպես երկրի ղեկավարի և բանակցողի, այսինքն՝ օգուտ կտար պետությանը, նրա բանակցային դիրքին, չզիջելու նրա հիմնավորումներին և կարողությանը: Ինձ թվում է, պարզ է թե ինչու ու իմաստ չունի մանրամասնելը: Ու հենց դա հասկանալով Քոչարյանը բեմ դուրս չեկավ, անգամ, ի տարբերություն Սերժ Սարգսյանի՝ չերևաց հանարհավաքին: Ոչ էլ պրոռուսական հիմնական պատգամավորական ֆրակցիայի ղեկավար Սեյրան Օհանյանը երևաց:
Ու թեև քանակն ապահովել էին, որ հետո արդարանան, թե իրենցից ինչ կախված էր՝ արեցին, սակայն էներգետիկա այդպես էլ չհաղորդեցին հանրահավաքին: