ԱՄՆ-ը պատրաստ է առանց նախապայմանների բանակցել Հյուսիսային Կորեայի հետ
ԿԺԴՀ-ի կողմից մի շարք հրթիռների արձակման ֆոնին ԱՄՆ-ը հաստատում է իր պատրաստակամությունն այդ երկրի հետ բանակցություններ վարելու՝ առանց նախապայմանների, սակայն Փհենյանը համաձայն չէ բանակցությունների անցկացմանը, չորեքշաբթի ասել է Փենթագոնի խոսնակ Ջոն Քիրբին։
«Վերջին արձակումների ֆոնին մենք վերահաստատում ենք մեր պատրաստակամությունը՝ բանակցելու Փհենյանի հետ առանց նախապայմանների և բարի կամքի ոգուն հարիր», - ասել է Քիրբին Փենթագոնի կայքում կայացած ճեպազրույցի ժամանակ։
Միաժամանակ, հավելել է նա, Փհենյանը դեռ դրական չի արձագանքել նման շփումներ սկսելու Վաշինգթոնի փորձերին։