Վրաստանը չի հրաժարվի ռուսական էլեկտրաէներգիայից
Վրացական կողմը չի նախատեսում դադարեցնել ռուսական էլեկտրաէներգիայի գնումը դրա ցածր գնի պատճառով։ Այս մասին հայտարարել է Վրաստանի էներգետիկայի և ջրամատակարարման կարգավորման ազգային հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Նարմանիան:
«Ելնելով սակագների զգայունությունից՝ մենք շքեղություն չունենք քաղաքական նկատառումներով Ռուսաստանի էժան էներգիայից հրաժարվելու»,- ասել է Նարմանիան։
Նա նշել է, որ Վրաստանը մի քանի ամիս է՝ էլեկտրաէներգիա է գնում Ռուսաստանից։ Ռուսական կողմի ռեսուրսը, ըստ նրա, ավելի էժան է, քան Թուրքիայինը և Ադրբեջանինը։
Նարմանիան հավելել է, որ եթե արևմտյան երկրներն արգելեն Ռուսաստանից էլեկտրաէներգիա գնելը, Վրաստանը չի ընկղմվի էներգետիկ ճգնաժամի մեջ։