«Այս քայլը երեք շարունակություն է ենթադրում». Կարեն Քոչարյան
![]() 249 Չորեքշաբթի, 13 հուլիսի, 2022 թ., 20:54 Քաղտեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանի գրառումը․ «ՔՊ խմբակցությունը որոշել է ընդդիմադիր 2 խմբակցությունների բոլոր պատգամավորներին մանդատներից զրկելու հարցով ՍԴ դիմելու վերաբերյալ ԱԺ խորհրդի նիստ հրավիրել։ Շատ երկար պետք չէ մտածել, որպեսզի հասկանալ, որ իշխանությունների այս քայլը երեք շարունակություն է ենթադրում. 1. Շարքային շանտաժ է, որպեսզի ընդդիմադիրները վերադառնան ԱԺ: 2. Իշխանությունները պայմանավորվել են (գնել են) ընդդիմադիր ֆրակցիաների ընտրական ցուցակներում հաջորդող անհրաժեշտ քանակությամբ անձանց հետ, որոնք կգնան ԱԺ և «կաշխատեն որպես կառուցողական ընդդիություն»: 3. Իշխանությունը գնում է դեպի նոր արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների: Չորրորդ տարբերակ չկա: Իսկ թե վերոնշյալ երեք տարբերակներից՝ որն իրականություն կդառնա, կտեսնենք մոտ ապագայում»: Աղբյուրը` Կարեն Քոչարյան |