«Պատրաստվենք հերթական ներկայացմանը»․ Ռոբերտ Ղևոնդյան
![]() 333 Հինգշաբթի, 11 օգոստոսի, 2022 թ., 01:12 Քաղաքագետ Ռոբերտ Ղևոնդյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Այսպես կոչված «ընդդիմության» հերթական ներկայացուցիչը խոսում է հերթական գործողության մասին, որի նպատակը, ըստ իրենց, հերթական անգամ կարճ ժամանակում իշխանությունը վերցնելն է: Նորից ակնհայտ է, որ ինչպես նախորդ դեպքերում, այս անգամ էլ իշխանափոխություն անել չի հաջողվելու: Ակնհայտ է նաև հենց հայտարարողների և հայտարարելու պատվիրատուների համար: Նորից պիտի արձանագրենք, որ հիմնական նպատակը հասարակությանը «զբաղեցնելն է», իրական օրակարգերից շեղելը, իշխանության աշխատանքին խանգարելը, սեփական գոյության մասին հիշեցնելը, արտաքին որոշ ուժերի մոտ աշխատանքի իմիտացիա ստեղծելը և այլն: Իսկ ինչո՞ւ են «մեծ-մեծ» խոսում իշխանափոխության մասին: Որովհետև դա միակ միջոցն է գոնե մի փոքր զանգված փողոց հանելու: Իսկ առանց այդ փոքր զանգվածի ոչ մի բան էլ չեն կարող իրացնել: Մի խոսքով պատրաստվենք հերթական ներկայացմանը...»։ Աղբյուրը` Ռոբերտ Ղևոնդյան |