«Փաշինյանը վայելում է ԱԺ բոլոր 107 պատգամավորների վստահությունը, հակառակը ոչ ոք չապացուցեց»․ Ղազարյան
![]() 246 Երեքշաբթի, 06 սեպտեմբերի, 2022 թ., 17:20 Այս պահին ընդդիմադիր ոչ մի պատգամավոր չի միացել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին անվստահություն հայտնելու առաջարկին։ Այս մասին այսօր MediaHub-ի հետ զրույցում ասել է «Անկախություն» շարժման առաջնորդ, ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդգար Ղազարյանը։ Հիշեցնենք, Էդգար Ղազարյանն ավելի վաղ հայտնել էր, որ բաց նախաձեռնություն կա՝ վարչապետին անվստահություն հայտնելու և նշել էր, որ բոլոր պատգամավորները դրան կարող են միանալ։ «Ամեն դեպքում, ես իմ սեփական օրակարգով առաջ եմ գնում՝ հարգելով բոլոր այն գործընթացները, որոնք մինչ այս տեղի են ունեցել։ Իմ նախաձեռնությունը չի ավարտվել, իր տրամաբանությամբ է ընթանում, բոլոր հնարավոր քայլերին գնալու ենք, որպեսզի տեսնենք Նիկոլ Փաշինյանի հեռացումը։ Երկու հնարավորություն կար նրան հեռացնելու. մեկը սպառվել է, քանի որ դատախազի գործողություններին քիչ ժամանակ է մնացել, միակ հնարավոր տարբերակը մնացել է այն, որ պատգամավորները վարչապետի նկատմամբ անվստահություն հայտնեն։ Ոչինչ տեղի չի ունեցել, զարմանալի է, որ նույնիսկ ընդդիմադիր պատգամավորները չեն միանում այս նախաձեռնությանը»,-ասել է նա։ Մանրամասները՝ սկզբնաղբյուրում: |