Ուկրաինան պատժամիջոցներ է սահմանել 606 ռուս քաղաքական գործիչների նկատմամբ
Ուկրաինան պատժամիջոցներ է սահմանել ռուսական քաղաքական էլիտայի 606 ներկայացուցչի նկատմամբ՝ Անվտանգության խորհրդի 28 անդամի, Դաշնային խորհրդի 154 անդամի և Պետդումայի 424 պատգամավորի, հայտարարել է Վլադիմիր Զելենսկին՝ Telegram-ի իր ուղերձում։ Ուկրաինայի նախագահը հավելել է, որ այդ անձանց նկատմամբ արդեն իսկ ձեռնարկվել են մի շարք իրավական, դիվանագիտական ​​և քաղաքական միջոցներ։
«Նրանք բոլորը պատասխանատու այս պատերազմի, մեր ժողովրդի դեմ իրականացված ահաբեկչութան համար։ Նրանցից ոչ մեկը պատասխանատվությունից չի խուսափելու։ Դա միայն ժամանակի հարց է»,- ասել է Զելենսկին։