«Արցախի անկախության գաղափարից հրաժարվեցին». Էդուարդ Շարմազանով
![]() 270 Երկուշաբթի, 12 սեպտեմբերի, 2022 թ., 15:38 ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովի գրառումը․ «Նիկոլիզմի խաղաղության օրակարգը տապալված է։ Նույնիսկ նրա թիմակիցներն ու հաճախորդներն են ընդունում, որ Ադրբեջանը պատրաստվում է ռազմական սադրանքների։ Սա այն դեպքում, երբ մեռանք ասելով՝ չի կարելի թուրքի ու ադրբեջանցիների խաղը խաղալ։ Բայց նիկոլիստները... Արցախի բանակը գլխատեցին: Դեմարկացիա ու դելիմիտացիա անել համաձայնվեցին: Ադրբեջանի 5 կետերն ընդունեցին: Արցախի անկախության գաղափարից հրաժարվեցին: Վախեցան Արցախ գնալ: Գորիս-Կապան ճանապարհը տվեցին: Հայաստանի 41 քառ. կմ ադրբեջանցիներն օկուպացրեցին։ Պատերազմից հետո բանակը վերազինելու որևէ քայլ չարեցին։ Իսկ հիմա նապաստակի նման գոռում են, թե ռազմական սադրանքները չեն բացառում։ Դրա մեղավորը դուք եք, ո՞ւմ վրա եք մուննաթ գալիս։ Թե՞ սցենարով որոշ տարածքներ նոր ռազմական էսկալացիայով կամ դրա սպառնալիքի տակ պետք է հանձնեք»։ Աղբյուրը` Էդուարդ Շարմազանով |