«Սերժը, ի տարբերություն Քոչարյանի, իշխանություն չի ուզում». Թաթուլ Հակոբյան
![]() 265 Ուրբաթ, 30 սեպտեմբերի, 2022 թ., 02:06 Լրագրող Թաթուլ Հակոբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Վեհ+Լևոն+Սերժ-Քոչարյան/իշխանության ձգտողներ Ակնհայտ էր, որ Ամենայն Հայոց Հայրապետի հովանու ներքո անցկացվող քննարկումը չի կարող առաջ գնալ, քանի որ Քոչարյանին ու շրջապատին հետաքրքրում է բացառապես մեկ բան՝ վերադառնալ իշխանության... Դա անուղղակի հաստատեց նաև երկրորդ նախագահն իր ասուլիսում: Ընդ որում՝ իշխանություն է ուզում, երբ Հայաստանը ևս մեկ կապիտուլյացիա ստորագրի: Իշխանության ձգտում է Ռուսաստանի օգնությամբ, համարյա՝ Հայհեղկոմ, 1920 թվական: Բայց Վեհը չպետք է հուսահատվի և շարունակի առաջին և երրորդ նախագահների հետ քննարկումները: Նիկոլին որոշում կայացնելու հարցում չպետք է մենակ թողնել, որովհետև ոչ թե Նիկոլի ճակատագիրն է քննարկվում/վճռվում (նրա ճակատագիրն արդեն պարզ է, վճռված է), այլ՝ Հայաստանի: Սերժ Սարգսյանը կարող է մինչև հոգու խորքը վիրավորված լինել իրեն մերժած ժողովորդից, բայց Սերժը, ի տարբերություն Քոչարյանի, իշխանություն չի ուզում և մտահոգ է Հայաստանի և նրա ժողովրդի ապագայով»: Աղբյուրը` Թաթուլ Հակոբյան |