«Իշխանությունները գերիների վերադարձի վրա են դիվիդենտներ, ձայներ հավաքել». Մամիջանյան
![]() 242 Հինգշաբթի, 29 սեպտեմբերի, 2022 թ., 18:06 Ազգային ժողովի «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Մամիջանյանը «Ազատությանը» տված հարցազրույցի ընթացքում անդրադարձել է գործող իշխանությունների վարած քաղաքականությանը․ «Նրանք գերիների վերդարձի վրա են քաղաքական դիվիդենտներ, ձայներ հավաքել, որովհետև օրինակ՝ Փաշինյանից ականապատ տարածքների քարտեզները ադրբեջանական կողմը պահանջում էր նոյեմբերի 9-ից սկսած, բայց ինքը դրանք տվեց 2021 թվականի արտահերթ ընտրություններից երկու շաբաթ առաջ»։ Պատգամավորը նաև խոսել է իրենց խմբակցության պատգամավորների՝ ԱԺ նիստերին չմասնակցելու մասին, թե ինչի՞ն են իրենց մանդատները և ստացած աշխատավարձերը ծառայեցնում․ «Խորհրդարանային գործունեությունը դահլիճում ֆիզիկապես գտնվելը չի, պատգամավոր լինելը դա նշանակում է խորհրդարանական դիվանագիտություն, քաղաքացիների հետ աշխատանք, այլ վերահսկողական լծակների միջոցով աշխատանք և այլն։ Մեր խմբակցության խորհրդարանական աշխատանքը որևէ րոպե չի դադարել»։ Մանրամասները՝ տեսանյութում։ |