«Փաշինյանը 2 տարբերակ է առաջարկել Արցախի նախագահին». Նաիրա Զոհրաբյան
![]() 1895 Երկուշաբթի, 10 հոկտեմբերի, 2022 թ., 21:42 168 TV-ի «Ռեվյու» հաղորդաշարի եթերում «Անվտանգություն և ժողովրդավարություն» հասարակական կազմակերպության նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը Հայաստան ժամանած Արցախի նախագահին հարց ուղղեց. «Արայիկ Հարությունյան, ի՞նչ եք քննարկելու Փաշինյանի հետ, չգիտեմ՝ գալիս եք՝ ինչի՞ շուրջ բանակցեք, չէ՞ որ Փաշինյանը քեզ երկու տարբերակ է առաջարկում՝ կամ ցեղասպանություն, կամ Արցախի հանձնում՝ Ադրբեջանին, և դու որն էլ ընտրես՝ մեկ է, դավաճան ես»,- ասաց Զոհրաբյանը։ «Ինչ վերաբերում է Արցախի քաղաքական էլիտային, ապա պետք է նշեմ, որ նրանք շատ լավ գիտեն, որ Հայաստանի այս իշխանությունն իրենց ծախել է և հանձնել, և, ինչպես դիջեյ Էդոն է ասում՝ Հայաստանը չունի այլևս հնարավորություն Արցախի ժողովրդի անվտանգությունն ապահովելու համար, այսինքն՝ ասում է՝ Արցախի ժողովուրդը կանգնած է ցեղասպանության առաջ»,- ասաց Զոհրաբյանը՝ հույս հայտնելով, սակայն, որ օրերս Արցախում կայացած ինքնաբուխ հանրահավաքը կդառնա ազգային զարթոնքի մեկնարկ, և, ինչպես 1988-ին ամեն ինչ սկսվեց Արցախից, այնպես էլ հիմա հայկական երկու պետությունների փրկությունը կսկսվի Արցախից։ |