«Ընդդիմությունը որոշել է ոչ միայն չվերադառնալ խորհրդարան, այլև գնալ խորհրդարանից որքան հնարավոր է հեռու». Էդգար Ղազարյան
![]() 253 Չորեքշաբթի, 12 հոկտեմբերի, 2022 թ., 14:00 Քաղաքական-հասարակական գործիչ Էդգար Ղազարյանի գրառումը․ «Խորհրդարանական ընդդիմությունը որոշել է ոչ միայն չվերադառնալ խորհրդարան, այլև գնալ խորհրդարանից որքան հնարավոր է հեռու։ Մասնավորապես ընդդիմադիր «Հայաստան» դաշինքի պատգամավոր Արմեն Գևորգյանը և Արմեն Ռոստոմյանը «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորների գլխավորած պատվիրակությունների կազմում գործուղվել են Ստրասբուրգ և Բարսելոնա, իսկ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տարոն Մարգարյանը՝ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում գործուղվել է Մոսկվա։ Այս եղանակով խորհրդարանական ընդդիմությունը կատարում է ԱԺ պատգամավորական մանդատներ վերցնելու իր խոստումը՝ Նիկոլ Փաշինյանին իշխանությունից հեռացնելու համար պատգամավորական լիազորությունները ողջ ծավալով օգտագործելու հարցում»։ Աղբյուրը` Էդգար Ղազարյան |