«Հայաստանը գլորվում է դեպի ապազգային բռնապետություն. ՀՀ իշխանությունների դիրքորոշումը դավաճանական է»․ Զատուլին
![]() 244 Ուրբաթ, 28 հոկտեմբերի, 2022 թ., 11:00 ՌԴ Պետդումայի պատգամավոր, ՌԴ ԱՊՀ գործերի եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահ Կոնստանտին Զատուլինը 24 TV-ին տված հարցազրույցի ընթացքում խոսել է ՀՀ իր մուտքը արգելելու մասին․ «Ինձ համար ակնհայտ է, որ սա պատահականություն չէ, այլ միանգամայն բնական պահվածք՝ Հայաստանի ներկայիս իշխանության նոր կուրսով պայմանավորված, որը գայթակղվում է Արևմուտքի հետ մերձենալու հնարավորությունից։ Իսկ Արևմուտքում իսկապես ցանկանում են Ռուսաստանին դուրս մղել Կովկասից և դուրս թողնել նրան հայ-ադրբեջանական հակամարտության կարգավորումից»: Անդրադառնալով ՀՀ ներկայիս իշխանությունների վարած քաղաքականությանը՝ Զատուլինը նշել է․ «Հայաստանը գլորվում է դեպի ապազգային բռնապետություն. Հայաստանի իշխանությունների դիրքորոշումը՝ Արցախի հարցում նշաձողն իջեցնելու և ամեն գնով խաղաղության պայմանագիր ստորագրելու վերաբերյալ դավաճանական է»։ |