«Հայաստանը պատկերված է անդամահատված ու բզկտված, ինչի մասին երազում են Բաքվում». իրանագետ
Կիրակի, 25 դեկտեմբերի, 2022 թ., 23:42
Իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է․ «Արցախի Հանրապետության շրջափակումը Բաքվի բարբարոսական վարչախմբի կողմից մեր դեմ անդադար վարվող հիբրիդային պատերազմի բաղադրիչներից միայն մեկն է։
Այդ սանձարձակ պատերազմում բարբարոսների երազած «վերջնաարդյունքը» պատկերված է այս գրառմանը կցված «քարտեզում», որը Բաքվի բռնապետի քարոզչամեքենան լայնորեն տարածում է սոցիալական ցանցերի ադրբեջանական տիրույթում։
Այդ «քարտեզում» Հայաստանը պատկերված է անդամահատված ու բզկտված, զուտ որպես հայության գերեզման, ինչի մասին էլ անդադար երազում են Բաքվում։
Արդյոք սա՞ է մեր երազանքն, այսպես կոչված, խաղաղության դարաշրջանում։ Ո՛չ և յոթնիցս ո՛չ։
Ուստի Ադրբեջան կոչվող քաղցկեղային գոյացությունը պետք է հեռացվի մեր տարածաշրջանի առողջ մարմնից, իսկ մենք ուղղակի այլընտրանք չունենք չհաղթելու այս երկարատև հիբրիդային պատերազմում, քանզի չենք կարող դրախտավայր և հզոր հավերժական Հայաստանի մեր սրբազան տեսլականը թաղել թշնամու «նախատեսած» ամոթալի գերեզմանում»։