«Մենք Մոսկվայում ասելիք և անելիք չունենք, որովհետև զիջումներ են պահանջելու». Ռուբեն Մեհրաբյան
![]() 336 Չորեքշաբթի, 18 հունվարի, 2023 թ., 17:48 «Հանուն Հանրապետության» կուսակցության փոխնախագահ Ռուբեն Մեհրաբյանը Factor TV-ին տված հարցազրույցում Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի փակման մասին իր տեսակետը ներկայացնելիս համոզմունք է հայտնել, որ Հայաստանը ռուսական սպառնալիքի պատանդն է և այդ սպառնալիքը գործում է Ադրբեջանի հետ համագործակցաբար: Մեհրաբյանը ողջունում է ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի որոշումը՝ չմասնակցել ՌԴ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հետ հանդիպմանը: Ըստ նրա՝ առայժմ մենք չունենք այնպիսի պատճառներ, որոնք մեզ կստիպեն գնալ հանդիպման. «Եթե նրանք բանակցելու վայր հասկանում են միայն իրենց սիրելի Մոսկվան, ապա չարաչար սխալվում են։ Մենք այնտեղ ասելիք և անելիք չունենք, որովհետև Ռուսաստանն ու Ադրբեջանը զիջումներ են պահանջելու Հայաստանից ՝ Լաչինի միջանցքը անխափան բաց պահելու համար»,- նշել է նա։ |